50%

Детска јакна/шушкавец GIVOVA Rain Jacket Collo Costina 0010

890,00 ден. 1.790,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 520883

Опис

Детската  виндјакна GIVOVA Rain Jacket Collo Costina  е погодна за спорт и секојдневно носење.

Детската  виндјакнаGIVOVA Rain Jacket Collo Costina   е изработена од полиестерски материјал - тип „шушкавец“, кој се карактеризира со квалитети како што се водоотпорност и отпорност на ветер. Моделот се одликува со еластична, висока јака која цврсто се вклопува околу вратот. Во долниот дел на ветробранот и на зглобовите има тенки ластици, благодарение на кои телото останува максимално изолирано. Моделот има стандарден директен крој и монохроматскиот дезен го олеснува комбинирањето со друга облека.
Карактеристики:

Материјал: Полиестер;
Висока, растеглива јака;
Извезено лого на GIVOVA;
Еластични ленти на зглобовите и на дното на ветрот;
Директно вклопување.
Детската  виндјакна GIVOVA Rain Jacket Collo Costina - удобност и практичност во едно.

Проверете повеќе зделки за машки јакни по одлична цена.

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
520883
Категории
Бренд
Пол
Unisex
Намена
Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Фустани
Материјал
Полиестер
Спортови
Трчање; Фудбал
БОJА
Црна