39%

Детска јакна ZEUS Giubbotto Rangers Blu/Bianco

2.590,00 ден. 4.290,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 506868

Опис

Детската јакна ZEUS Giubbotto Rangers е дизајнирана да ве загрее дури и во најстудените зимски денови.

Детската јакна ZEUS Giubbotto Rangers е изработена од полиестерска постава која ја задржува топлината долго време и најлон, исклучително издржлив материјал однадвор.

Карактеристики:

Висока јака;
Отстранлива хауба која може да се прицврсти со еластични врски;
Гумен фластер - ZEUS на десниот граден кош;
Текстилен фластер - ZEUS на јаката;
Два странични џебови со патенти;
Два внатрешни џебови - од десната страна со Velcro лепенка, лево со патент;
На крајот од ракавите кај зглобовите има 1/2 еластично и 1/2 велкро прицврстување;
Погоден: Стандарден;
Детска  јакна ZEUS Giubbotto Rangers - квалитет кој вреди.
Подгответе се соодветно за студените денови со нашите уникатни модели на зимски јакни!

WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
506868
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
момчиња
Намена
Lifestyle
Сезона
Зимски
Категориjа
Jкни
Материјал
Полиестер
БОJА
Бело; Темно сино