43%

Детски тренерки GIVOVA Tuta Winner 0219

2.990,00 ден. 5.280,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 505360

Опис

Детската тренерка GIVOVA Tuta Winner се одликува со атрактивни бои, различниот дизајн и материјалите кои се користат во неговото изработка.

Детската тренерка  GIVOVA Tuta Winner е направен од 100% микрофибер, кој е познат како најфина ткаенина, составена од многу ултра тенки, текстилни влакна. Предностите на микрофиберот се тоа што брзо се суши, дури и на пониски температури, издржува над 500 перења и е еден од најцврстите материјали во природата.

Карактеристики:

Капулче  со врвки за влечење;
Везен натпис-GIVOVA на нозете и десно кај градите;
Два странични џебови за дуксер со патент;
Два странични џебови на панталоните со патенти;
Еластични ленти на крајот на нозете со патенти;


Детската тренерка GIVOVA Tuta Winner - го направи денот полесен и попријатен.

Сите детски тренерки во мали и големи димензии погледнете ги овде.

 WWW.MKSPORT.EU 

Детали

SKU
505360
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
Unisex
Намена
Lifestyle/Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Тренерки
Материјал
Микрофибер; Полиестер
БОJА
Син; Темно син