27%

Детски тренерки ZEUS Tuta Clio Blu/Bianco

2.100,00 ден. 2.910,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 506602

Опис

Детската тренерка ZEUS Tuta Clio е погодна и за спортска и за секојдневна употреба.

Детската тренерка ZEUS Tuta Clio е изработена од 80% полиестер и 20% памук. Моделот се одликува со присуството на хауба, како и неговиот стилски и чист дизајн.


Карактеристики:

Извезено лого на ZEUS на десната страна на градите и на левата нога;
2 бр. странични џебови на долниот дел;
2 бр. странични џебови на горниот дел;
Еластични манжетни на ракавите, нозете и на крајот од дуксерот, на колковите;
Ластик со вратоврски за прицврстување на долниот дел ;
Исечете: Стандардно;

Детската тренерка ZEUS Tuta Clio е вистинскиот избор за секој ден.

Најдете ја вистинската боја и големина на детска тренерка!

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
506602
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
Unisex
Намена
Lifestyle/Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Тренерки
Материјал
Памук; Полиестер
БОJА
Темносин