38%

Детски тренерки ZEUS Tuta Sirio Dark Grey/Nero

1.950,00 ден. 3.170,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 507785

Опис

Детската тренерка ZEUS Tuta Sirio е зимски модел, дело на италијанскиот спортски бренд.

Детската тренерка ZEUS Tuta Sirio е изработена од 35% полиестер и 60% памук, што ја прави издржлива и многу пријатна на допир.
Карактеристики:

Извезено лого на ZEUS на десната страна на градите и на левата нога;
2 бр. странични џебови на долниот дел;
2 бр. странични џебови на горниот дел ;
Еластични манжетни на ракавите, нозете и на крајот од дуксерот, на колковите;
Ластик со вратоврски за прицврстување на долниот дел ;
Исечете: Стандардно;

Детски тренерки ZEUS Tuta Sirio - со чувство на топлина.

Видете повеќе квалитетни детски памучни тренерки!

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
507785
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
момчиња
Намена
Lifestyle/Тренинг
Сезона
Есенни; Зимски
Категориjа
Тренерки
Материјал
Памук
БОJА
Графит, Цр͟н͟а; Графит