42%

Машка јакна/шушкавец ZEUS K-Way Neck Giallo Fluo

1.150,00 ден. 1.990,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 511028

Опис

Машката виндјакна ZEUS K-Way Neck е еден од понеобичните предлози за виндјакна од италијанскиот бренд, бидејќи нема патент, а во горниот дел се забележува повисока јака, поради што моделот е наречен така.
Машата виндјакна ZEUS K-Way Neck е изработен од полиестер од типот „шушкавец“, што значи водоотпорност, брзо сушење, трајна форма и боја, подолг век на траење. На врвот има висока, еластична јака која штити од дожд и ветер.

Карактеристики:
Извезено лого на ZEUS напред;
Висока, растеглива јака;
Тенки ластици на ракавите кај зглобовите;
Директно сечење;
Материјал: 100% водоотпорен полиестер;
Машки виндјакна ZEUS K-Way Neck - дајте си сигурност и удобност.
 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
511028
Категории
Бренд
Пол
Маже
Намена
Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Фустани
Материјал
Полиестер
Спортови
Одбојка; Фудбал; Ракомет
БОJА
Жолт- електричар