48%

Машки дуксер GIVOVA Felpa Con Cappuccio 0012

1.440,00 ден. 2.780,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 505091

Опис

Машкиот дуксер GIVOVA Felpa Con Cappuccio е изработен слично на моделот Felpa Città, разликата е во недостатокот на патент по целата должина.

Машкиот дуксер GIVOVA Felpa Con Cappuccio е изработен од 70% полиестер и 30% памук. Оваа комбинација се карактеризира со висока јачина, мало собирање и полесно одржување при перење и пеглање.

Карактеристики:

Везен натпис GIVOVA под јаката, веднаш на градите.
Ребрести, еластични ленти на крајот од ракавите и долниот дел од дуксерката.
Два странични џебови од типот - Кенгур.
Качулка со врвки за влечење.

Машки дуксер GIVOVA Felpa Con Cappuccio - важна е мекоста.

Погледнете ја нашата богата разновидност на оригинални машки дуксери!

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
505091
Категории
Бренд
Пол
Маже
Намена
Lifestyle
Сезона
Есенни; Зимски
Категориjа
Дуксери
Материјал
Памук; Полиестер
БОJА
Црвено