17%

Фудбалска топка ZEUS Pallone Speed Bianco/Verde Fluo

1.890,00 ден. 2.290,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 519845

Опис

Фудбалската топка ZEUS Pallone Speed е погодна за професионални состаноци и натпревари.

Фудбалската топка ZEUS Pallone Speed е изработена од полиуретан и има 12 термички запечатени панели. Составот вклучува и гел за обложување кој обезбедува целосна хидроизолација.
Карактеристики:

Материјал: Полиуретан;
Големина: 4;
Тежина: 330-390 грама;
Панел: 12 БР.

Совладајте ја играта ZEUS Pallone Speed.

WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
519845
Категории
Бренд
Опрема
Топки
Материјал
Гума; Полиестер; Полиуретан
Спортови
Фудбал, Футбал
БОJА
Бело; Зелен електричар