49%

Детска јакна/шушкавец ZEUS K-Way Vesuvio Nero/Granata

1.150,00 ден. 2.290,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 518346

Опис

Детската виндјакна ZEUS Rain Jacket Vesuvio е од колекцијата „Vesuvio“ на италијанскиот спортски бренд, каде сите производи се со сличен дизајн.
Детската  виндјакна  ZEUS Rain Jacket Vesuvio  е направена од 100% најлон, што значи водоотпорна, брзо сушење, трајна форма и боја, подолг век на траење.

Карактеристики:
Извезен натпис ZEUS на десниот граден кош и под јаката одзади, на вратот;
Скриен во хаубата на јаката;
2 бр. странични џебови;
Мрежестиот ентериер;
Еластични манжетни на зглобот;
Прилагодување на ширината на дното, на колковите;
Директно вклопување.
Со Детската  виндјакна ZEUS Rain Jacket Vesuvio  целосно ќе ги промените вашите идеи за дождливото време.

WWW.MKSPORT.EU 

Детали

SKU
518346
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
Unisex
Намена
Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Фустани
Материјал
Полиестер
БОJА
Цр͟н͟а; Бордо