15%

Детски тренерки ZEUS Tuta Deka Dark Grey/Fucsia

1.820,00 ден. 2.150,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 511705

Опис

Детската тренерка ZEUS Tuta Deka е одлична комбинација на стил, квалитет и удобност. Импресионира со тробојниот, нестандарден дизајн.

Детската тренерка ZEUS Tuta Deka е изработена од 100% полиестер, а составот на неговиот внатрешен дел вклучува ултра, тенок слој на долен, кој овозможува неспоредлива удобност, не ја иритира кожата и не пареа. Моделот има патент по целата должина на дуксерот.
Карактеристики:

2 бр. џебови на долнио дел;
2 бр. странични џебови на горниот дел ;
Еластици на зглобовите и глуждовите;
Печатено лого-ZEUS  градите и десната нога.

Топла прегратка со Детската тренерка ZEUS Tuta Deka.

Погледнете ги сите детски тренерки во различни големини!

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
511705
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
момчиња
Намена
Lifestyle/Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Тренерки
Материјал
Полиестер
БОJА
Графит, Графит; Розова