15%

Детски Тренерки ZEUS Tuta Deka Blu/Giallo Fluo

1.820,00 ден. 2.150,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 511702

Опис

Детската тренерка ZEUS Tuta Deka е одлична комбинација на стил, квалитет и удобност. Импресионира со тробојниот, нестандарден дизајн.

Детската тренерка ZEUS Tuta Deka е изработена од 100% полиестер, а составот на неговиот внатрешен дел вклучува ултра, тенок слој на долен, кој овозможува неспоредлива удобност, не ја иритира кожата и не пареа. Моделот има патент по целата должина на дуксерот.
Карактеристики:

2 бр. џебови на долнио дел;
2 бр. странични џебови на горниот дел ;
Еластици на зглобовите и глуждовите;
Печатено лого-ZEUS  градите и десната нога.

Топла прегратка со Детската тренерка ZEUS Tuta Deka.

Погледнете ги сите детски тренерки во различни големини!

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
511702
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
момчиња
Намена
Lifestyle
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Тренерки
Материјал
Полиестер
БОJА
Бело; Темно сино; Жолт електричар