27%

Детски тренерки ZEUS Tuta Marte Giallo Fluo/Blu

2.080,00 ден. 2.850,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 506283

Опис

Детската тренерка ZEUS Tuta Marte е комбинација на стил, квалитет и исклучителна удобност.

Детскиот костум ZEUS Tuta Marte е изработен од мек и пријатен полиестерски материјал на допир. Се разликува од другите тренерки поради присуството на патент до градите на горниот дел.


Карактеристики:

ZEUS  лого на градите и левата нога;
2 бр. странични џебови со патенти на горниот дел;
2 бр. странични џебови со патенти на долниот дел;
Патенти на крајот на нозете, на глуждовите;
Широки, еластични ленти на краевите на ракавите и нозете;

Детски тренерки ZEUS Tuta Marte - оставете го детето да го развие својот спортски модел потенцијал.

Погледнете ги сите детски тренерки во различни големини!

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
506283
Категории
Бренд
Пол
момчиња
Намена
Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Тренерки
Материјал
Полиестер
БОJА
Темно сино; Жолт електричар