27%

Детски тренерки ZEUS Tuta Olympia Pink Fluo/Blu

2.110,00 ден. 2.910,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 516111

Опис

Детски тренерки ZEUS Tuta Olympia - како резултат на извонредниот дизајн, производителите го именуваа моделот со импресивно име „Олимпија“.

Детската тренерка ZEUS Tuta Olympia е изработена од многу мек и исклучително пријатен полиестерски материјал на допир. Достапен во различни атрактивни комбинации на бои. Моделот се одликува со присуство на хауба на врвот, која е прицврстена со врски. Покрај боите и квалитетот, тренерката импресионира со стилскиот крој - широк дуксер и вградени панталони.
Карактеристики:

ZEUS  лого на дуксер и панталони;
Патента по целата должина на дуксерот;
2 бр. џебови со скриени патенти на дуксерката;
2 бр. џебови за панталони;
Еластици на зглобовите и глуждовите;
Патенти од двете страни на нозете;
Качулка со врвки за влечење;
Стандарден крој на ракавот и монтиран на панталоните;

Со детската тренерка ZEUS Tuta Olympia, вашето дете ќе постигне олимписки успех.

Погледнете ги сите детски тренерки во различни големини!

WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
516111
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
девојчиња
Намена
Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни; Зимни
Категориjа
Тренерки
Материјал
Полиестер
БОJА
Темно сино; Розов