Детски тренерки ZEUS Tuta Zero Blu

4.960,00 ден. 7.520,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 518063

Опис

Детската тренерка ZEUS Tuta Zero е доказ дека италијанскиот бренд се придржува до високиот квалитет.

Детската тренерка ZEUS Tuta Zero е изработена од 94% полиестер и 6% еластин, што го прави исклучително удобен модел. Се одликува со својата стилска комбинација на бои и присуството на хауба што може да се отстрани.


Карактеристики:

ZEUS  лого на горниот и долниот дел ;
2 бр. скриен џеб со патент на дуксерот ;
2 бр . скриен џеб од панталони со патент;
Скриен заден џеб со патент;
Аспиратор со патент - може да се отстрани;
Тесни нозе, со ластици;
Материјал - 94% полиестер; 6% еластин;
Директно сечење;

Детски тренерки ZEUS Tuta Zero - квалитет, удобност и добра визија во едно.

Погледнете повеќе полиестерски тренерки во нашиот каталог!

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
518063
Категории
Бренд
Пол
Unisex
Намена
Lifestyle/Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни; Зимни
Категориjа
Тренерки
Материјал
Еластан; Полиестер
БОJА
Темносин