Машка јакна/шушкавец GIVOVA Rain Scudo 1003

1.290,00 ден. 1.990,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 505329

Опис

Машката  јакна/виндјакна GIVOVA Rain Scudo  е погодна за спорт или за секојдневна горна облека.

Машката јакна/виндјакна GIVOVA Rain Scudo  е целосно изработена од висококвалитетни полиестерски материјали, што обезбедува удобност  цело време. Тој е отпорен на ветер и водоотпорен. Однатре, целиот грб е покриен со мрежеста облога. Jакната   е тенка и погодна за пролетно-есенските денови. Има еластични манжетни на зглобовите за да ги држат прилепени на рацете без да бидат затегнати. Има два предни кенгурски џебови кои не се прицврстуваат.Името на брендот е напишано со бели букви на левиот ракав.Jакната  има јака, во задниот дел има патент, каде хаубата е уредно преклопена и подвиткана.Се нуди во интересен и стилски дизајн. Комбинацијата на темно сина и црвена лесно се комбинира со која било боја на облека и чевли.

Машката јакна/виндјакна GIVOVA Rain Scudo  е гаранција за квалитет, удобност и издржливост по одлична цена.

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
505329
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
Маже
Намена
Lifestyle/Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Фустани
Материјал
Полиестер
Спортови
Трчање; Фудбал
БОJА
Бело; Цр͟н͟о