Машка јакна/шушкавец ZEUS K-Way Monolith Nero

2.690,00 ден. 3.290,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 515702

Опис

Машката јакна ZEUS K-Way Monolith е дел од неверојатната линија на италијанскиот бренд „Monolith“, која остава силен впечаток.
Машката јакна  ZEUS K-Way Monolith е изработена од материјал од школка во нејзиниот надворешен дел, за кој е познато дека е ветроотпорен и водоотпорен. Во внатрешната страна има мрежеста облога што ја зголемува удобноста и удобноста. Ветробранот има и хауба која е зашиена и не може да се извади. Има врвки за влечење и има и мрежеста постава. На ракавите има тенки еластични ленти. Има два длабоки џебови со патенти од двете страни. Моделот има директен крој и стандардни бои, кои го олеснуваат комбинирањето со друга облека.

Карактеристики:
Штампано лого-ZEUS;
Мрежеста постава;
Аспиратор со ластици за прицврстување;
Два џебови со патенти;
Директно сечење;
Машката јакна ZEUS K-Way Monolith е добра и исплатлива инвестиција.

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
515702
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
Маже
Намена
Lifestyle/Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Активна облека
Материјал
Полиестер
БОJА
Црна