Машка јакна ZEUS Giubbotto Tech Blu

3.680,00 ден. 5.320,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 515953

Опис

Машката јакна ZEUS Giubbotto Tech е долга, тенка јакна која се истакнува по водоотпорната ткаенина.

Машката јакна ZEUS Giubbotto Tech е изработена од 100% полиестер, со тенка надолна обвивка од внатрешната страна која обезбедува топлина и дополнителна удобност. На внатрешната страна на ракавите и хаубата, јакната е со мрежеста ткаенина што дише со пори.
Карактеристики:

Рефлективно лого на ZEUS;
2 бр. длабоки џебови;
Двонасочна патент со целосна должина;
Неотстранлива хауба;
1/2 ластик на зглобовите на ракавите;
Материјал - 100% водоотпорен полиестер;
Прав крој; 
Машка јакна ZEUS Giubbotto Tech се обложи на нешто ново и сигурно.

Погледнете повеќе стилски машки јакни !

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
515953
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
Маже
Намена
Lifestyle/Тренинг
Сезона
Есенни; Зимски
Категориjа
Jкни
Материјал
Полиестер
БОJА
Темносин