Машка јакна ZEUS Giubbotto Vesuvio Nero/Granata

2.590,00 ден. 4.290,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 518337

Опис

Машката јакна ZEUS Giubbotto Vesuvio е погодна за топли-есенски денови. Моделот е дел од линијата „Везувио“ на италијанскиот бренд.

Машка јакна ZEUS Giubbotto Vesuvio - изработена е од полиестерска облога која ја задржува топлината колку што е можно повеќе, долго време, и најлон, исклучително издржлив материјал, однадвор.

Карактеристики:

Висока јака;
Отстранлива хауба која може да се прицврсти со еластични врски;
Везен натпис - ZEUS на десната страна на градите;
Два странични џебови со патенти;
Внатрешен џеб - лево со велкро лепенка;
На крајот на ракавите кај зглобовите има растеглива, еластична манжетна;
Погоден: Стандарден;
Машка јакна ZEUS Giubbotto Vesuvio - мекост и удобност на кои тешко дека ќе останете рамнодушни.
Изберете нова машка јакна од нашите други понуди!

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
518337
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
Маже
Намена
Lifestyle
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Jкни
Материјал
Полиестер
БОJА
Бордо, Цр͟н͟а; Бордо