24%

Детска Блуза ZEUS Felpa Enea Nero

1.280,00 ден. 1.690,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 511664

Опис

Детската  блуза ZEUS Felpa Enea е понуда од моделите за тренирање на брендот, наменета за сите љубители на едноставниот, спортски стил.

Детската блуза ZEUS Felpa Enea е изработена од 85% полиестер и 15% памук, што ја прави издржлива и обезбедува зачувување на боите и формите. На крајот од ракавите и долниот дел од блузата има еластични манжетни. Неговиот монохроматски дизајн и овалното деколте го прават погоден за тренирање и лесен за комбинирање со друга облека. Моделот има спој на градите под брендот, како и задниот дел на грбот под марката, што му дава поскршен изглед.
Карактеристики:

Материјал: 85% полиестер и 15% памук;
Печати мало лого на ZEUS на предната десна и задната страна под јаката;
Еластични манжетни на зглобовите;
Овално, растегливо деколте;
Директно сечење;

Детската  блуза ZEUS Felpa Enea - удобноста за време на тренингот е приоритет.

Најдете повеќе Детски блузи  овде.

WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
511664
Категории
Бренд
Пол
момчиња
Намена
Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Блузи
Материјал
Полиестер
БОJА
Црна