35%

Детска јакна ZEUS Giubbotto Olympia Nero

2.890,00 ден. 4.450,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 517971

Опис

Детската јакна ZEUS Giubbotto Olympia е дизајнирана да ве загрее дури и во најстудените зимски денови.

Детската  јакна ZEUS Giubbotto Olympia има софистициран дизајн за да го нагласи вашиот спортско-елегантен изглед за време на студените денови. Јакната се карактеризира со стандардно вклопување, со можност за прицврстување на дното и два странични џебови со патент. Материјалот во пределот на хаубата, горните раменици и ракавите е водоотпорен полиестер. Долниот преден и задниот дел на јакната се изработени од фин, мек полиестерски материјал со надолна постава.

Карактеристики:

Материјал: 100% полиестер
Висока јака;
печат на логото „ZEUS“;
Аспираторот закачен на јаката (не се отстранува)
Скриени еластични манжетни на зглобот;
Внатрешен механизам за прицврстување на дното на јакната;
Два странични џебови со патенти;
Затворање со патент;
Водоотпорна полиестерска ткаенина во хаубата, рамениците и ракавите;
Погоден: Стандарден;
Детска  јакна ZEUS Giubbotto Olympia - квалитет и удобност кои вредат.
Подгответе се соодветно за студените денови со нашите уникатни модели на зимски јакни!

 WWW.MKSPORT.EU 

Детали

SKU
517971
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
Unisex
Намена
Lifestyle
Сезона
Есенни; Зимски
Категориjа
Jкни
Материјал
Полиестер
БОJА
Црна