39%

Детска јакна ZEUS Giubbotto Ulysse Nero/Arancio Fluo

2.590,00 ден. 4.290,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 507780

Опис

Детската  јакна ZEUS Giubbotto Ulysse е многу удобна и стилска, погодна за пролет и есен.

Детската  јакна ZEUS Giubbotto Ulysse е изработена од 100% полиестер, кој гарантира издржливост и удобност.

Карактеристики:

Аспиратор што има ластик на своите краеви;
Натпис штампан - ZEUS во десниот дел на градите;
Штампано  лого - ZEUS на ракавите кај рамениците;
Два странични џебови со патенти;
На крајот од ракавите кај зглобовите има 1/2 еластично и 1/2 велкро прицврстување;
Еластик на дното на јакна;
Погоден: Стандарден;
Детската јакна ZEUS Giubbotto Ulysse - модата што ви треба.

Ве очекуваат универзални и едноставни модели на детски  јакни и елеци!

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
507780
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
момчиња
Намена
Lifestyle
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Jкни
Материјал
Полиестер
БОJА
Оранжев-електрик, Цр͟н͟а; Портокал електричар