35%

Детски тренерки GIVOVA Tuta Felpa Revolution Junior 0403

2.110,00 ден. 3.290,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 516656

Опис

Детската тренерка GIVOVA Tuta Felpa Revolution Senior е наменета за секој кој има високи барања за својата спортска облека.

Детската тренерка GIVOVA Tuta Felpa Revolution Senior е изработена од 80% полиестер и 20% памук. Оваа комбинација го прави мек и многу пријатен на допир. Tuta Felpa Revolution има два џеба на горниот и долниот дел , ластици на зглобовите и глуждовите и ластик со вратоврски за прицврстување на панталоните. Чистиот и едноставен дизајн на моделот го прави погоден за секојдневно носење и за комбинација со разновидна облека и чевли


Карактеристики:

Извезени логоа на GIVOVA;
Два џебови на горниот дел ;
Два џебови на долнио дел;
Еластици на зглобовите и глуждовите;
Висока јака;
Патента по целата должина на дуксерот;
Десно сечење.

Детската тренерка GIVOVA Tuta Felpa Revolution Senior - ја надополни својата спортска колекција со нов модел.

Најдете повеќе полиестерски тренерки овде

WWW.MKSPORT.EU 

Детали

SKU
516656
Категории
Бренд
Пол
Unisex
Намена
Lifestyle/Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Тренерки
Материјал
Полиестер
БОJА
Бело; Темно сино