45%

Детски тренерки GIVOVA Tuta Scuola 4304

2.100,00 ден. 3.840,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 505372

Опис

Детската тренерка GIVOVA Tuta Scuola се одликува со стилскиот дизајн и неспоредливата удобност што му ја овозможува на сопственикот.

Детската тренерка GIVOVA Tuta Scuola е изработена од 65% памук и 35% полиестер, што ја прави цврста, удобна и издржлива. Моделот е погоден за потопли и постудени, зимски денови, поради тенката и мека, мека облога од внатрешната страна , која што подолго се задржува топло и ладно и дава нежно и пријатно чувство.


Карактеристики:

Висока, ребреста јака;
Ластик со вратоврски за местење на панталони;
Везен натпис-GIVOVA на нозете и десно на градите;
Два странични џебови за дуксер;
Патента по целата должина на дуксерот;
Ребрести, еластични ленти на краевите на ракавите и нозете.

Детски тренерки GIVOVA Tuta Scuola - преземете водство во напорен ден.

Најдете повеќе оригинални детски тренерки овде.

WWW.MKSPORT.EU 

Детали

SKU
505372
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
Unisex
Намена
Lifestyle/Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Тренерки
Материјал
Памук; Полиестер
БОJА
Темно сино; Сиво