28%

Детски тренерки ZEUS Tuta Viky 3/4 Pant Blu/Fucsia

2.460,00 ден. 3.450,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 506317

Опис

Детската тренерка ZEUS Tuta Viky 3/4 Pant е погодна за сите спортови, за кои приоритет е удобноста.

Детската тренерка ZEUS Tuta Viky 3/4 Pant е изработена од 100% висококвалитетен и мек полиестерски материјал. Моделот се одликува со префинет дизајн и беспрекорен квалитет.


Карактеристики:

ZEUS  лого-отпечаток на десната страна на градите и на левата нога;
3/4 должина на нозете;
Патента на горниот дел, до градите;
2 бр. џеб со патент на долниот дел;
2 бр. странични џебови на горниот дел;
Еластични манжетни на ракавите и на крајот од блузата, на колковите;
Сошиени, обоени детали по целиот костум;
Ластик со вратоврски за прицврстување на долниот дел ;
Исечете: Стандардно;

Набавете ја детската тренерка ZEUS Tuta Viky 3/4 панталоните, бидејќи разликата е интересна!

Погледнете повеќе полиестерски тренерки во нашиот каталог!

WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
506317
Категории
Бренд
Пол
момчиња
Намена
Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни
Категориjа
Тренерки
Материјал
Полиестер
БОJА
Темно сино; Циклама