Машка јакна ZEUS Giubbotto Monolith Nero

2.850,00 ден. 4.450,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 515873

Опис

Машката јакна ZEUS Giubbotto Monolith е дел од линијата Monolith, која нуди квалитет и удобност на високо ниво.

Машката јакна ZEUS Giubbotto Monolith е изработена од меки, полиестерски материјали, а во внатрешниот дел има руно, кое овозможува дополнителна удобност и мекост.  Jакната има хауба со патент што се прицврстува со врвки и е обложена со руно. Има длабоки џебови со патенти од двете страни, како и од внатрешната страна лево. На крајот од ракавите има еластични манжетни. Покрај сите предности наведени овде, Jакната импресионира и со практичната должина на колковите.

Карактеристики:

100% полиестер и руно;
Печатење на логото на ZEUS;
Флис хауба со патент;
Два џебови со патент;
Внатрешен џеб со патент;
Директно сечење;
Машката јакна ZEUS Giubbotto Monolith е вашето решение за студените зимски денови.
Погледнете повеќе стилски машки јакни !

WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
515873
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
Маже
Намена
Lifestyle/Тренинг
Сезона
Есенни; Зимски
Категориjа
Jкни
Материјал
Полиестер; Синтетика
БОJА
Црна