Машки дрес ZEUS Kit Perseo Nero/Royal

2.050,00 ден. 2.620,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 518613

Опис

Машки дрес  ZEUS  Kit  е создаден за да обезбеди беспрекорен изглед на секој спортист.

Машки  дрес ZEUS Kit Perseo  е направен од 87% полиестер и 13% еластин. Неговиот состав, како и монтираниот крој го прават многу префериран од спортисти од сите возрасти. Моделот се одликува со стилски дизајн и висок квалитет.


Карактеристики:

ZEUS  гумени логоа на маичката и шорцевите;
Материјал: 87% полиестер и 13% еластин;
DRYTECH технологија со повеќе пори, обезбедувајќи одлична циркулација на воздухот;
Екстра еластичност на внатрешната страна на шорцевите кај колковите, што придонесува за стабилност и удобност;
Еластик на ракавите за дополнително истегнување;
Опремен сече;
V- деколте со копчиња;

Уживајте во удобноста и добрата визија со Машки дрес ZEUS  Kit  Perseo.

Најдете повеќе разновидни машки облеки по одлична цена овде.

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
518613
Категории
Бренд
Пол
Деца, Жени
Намена
Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни; Зимни
Категориjа
Комплети
Материјал
Еластан; Полиестер
Спортови
Одбојка; Фудбал; Ракомет
БОJА
Цр͟н͟а; Сино