Машки дрес ZEUS Kit Perseo Rosso/Giallo

2.050,00 ден. 2.620,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 521563

Опис

Машки дрес  ZEUS  Kit  е создаден за да обезбеди беспрекорен изглед на секој спортист.

Машки  дрес ZEUS Kit Perseo  е направен од 87% полиестер и 13% еластин. Неговиот состав, како и монтираниот крој го прават многу префериран од спортисти од сите возрасти. Моделот се одликува со стилски дизајн и висок квалитет.


Карактеристики:

ZEUS  гумени логоа на маичката и шорцевите;
Материјал: 87% полиестер и 13% еластин;
DRYTECH технологија со повеќе пори, обезбедувајќи одлична циркулација на воздухот;
Екстра еластичност на внатрешната страна на шорцевите кај колковите, што придонесува за стабилност и удобност;
Еластик на ракавите за дополнително истегнување;
Опремен сече;
V-деколте  со копчиња;

Уживајте во удобноста и добрата визија со Машки дрес ZEUS  Kit  Perseo.

Најдете повеќе разновидни машки облеки по одлична цена овде.

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
521563
Категории
Бренд
Прицврстување
Копчиња
Пол
Деца, Жени
Намена
Тренинг
Сезона
Пролетни; Есенни; Зимни
Категориjа
Комплети
Материјал
Еластан; Полиестер
Спортови
Одбојка; Фудбал; Ракомет
БОJА
Црвено; Жолта