Машка јакна ZEUS Giubbotto Panchina Nero

3.840,00 ден. 5.320,00 ден.
цената за испорака не е вклучена
Големина
Код на производ - SKU 511800

Опис

Машката јакна/крзнено палто ZEUS Giubbotto Panchina е долга јакна, популарно позната како „Furcoat“. Удобно и стилски,јакната  е исклучително погодно за студените, зимски денови.

Машката јакна/крзнено палто ZEUS Giubbotto Panchina е направена од 100% најлон однадвор, што целосно го изолира телото од ветер и дожд. Поставата е изработена од 100% мек полиестер, сличен на руно, кој освен што дава дополнителна удобност, ја задржува топлината долго време.

Карактеристики:

Аспиратор што може да се извади со патент;
2 бр. странични џебови со патенти;
1 бр. внатрешен џеб со патент;
Еластични манжетни на крајот на ракавите;
Патента по целата должина на јакната;
Прицврстување со велкро закрпи по целата должина на јакната;
Патенти од двете страни на јакната, во нејзиниот долен дел;
Погоден: Стандарден;
Машка јакна/крзнено палто ZEUS Giubbotto Panchina - вечна класика.
Ве очекуваат универзални и едноставни модели на машки јакни и елеци!

 WWW.MKSPORT.EU

Детали

SKU
511800
Категории
Бренд
Прицврстување
Патент
Пол
Маже
Намена
Lifestyle
Сезона
Зимски
Категориjа
Jкни
Материјал
Најлон; Полиестер
БОJА
Црна